SFT6400A 4*GE влезови PAL B/G NTSC 64 во 1 IP до аналоген модулатор
Број на модел:  SFT6400A
Бренд:Софтел
MOQ:1
гоу  Поддршка за декодирање на BISS
гоу  Поддршка за вметнување на OSD (лого и натпис)
Детали за производот
Технички параметри
Клучни карактеристики
Софтвер за управување
Преземи
01
Опис на производот
1. ВОВЕД
2. КАРАКТЕРИСТИКИ
-2U шасија, висока густина за да се заштедат трошоци за испорака
-Поддршка за CC/Титлови/Телетекст
- Поддршка за модификација на информациите за програмата, повеќекратен избор на аудио
-4 GE порти (макс. 64 IP влез преку MPTS/SPTS), макс. 840Mbps за секој GE влез
-64 несоседни или соседни носачи излез, на секои 32 носачи во рамките на 400MHz
-Поддршка за управување со веб-базирана мрежа
SFT6400A 4*GE влезови 64 во 1 IP во аналоген модулатор
Внесување Интерфејс/брзина 4 GE порти (максимум 64 IP влезови)Макс. 840Mbps за секој GE влез
Стрим UDP, UDP / RTP, 1-7 пакети (SPTS/MPTS)
Транспортен протокол UDP/RTP, уникаст и мултикаст, IGMP V2/V3
Должина на пакетот 188 / 204 бајти
Аудио MPEG-1/2 слој 1/2, (HE-)AAC, AC3
Податоци CC, телетекст, титлови, DVB титлови
MPEG2:
1080@60I, 1080@50I, 720@60P, 720@50P, 576@50I, 480@60I
Сооднос на ширина и висина 4:3
МодулацијаПараметри Број на канали До 64 излезни носачи кои не се соседни или соседни
Конектори 75Ω, F-приклучок
Фреквентен опсег 43,25 – 951,252 MHz
Излезен пропусен опсег 400MHz (секој со 32 носачи)
Ниво на излез -5 ~ 2dBm (102 ~ 112dBμV)
Загуба на поврат ≥ 14dB
Лажна фреквенција дист. ≥ 60dB
ТВ стандард PAL B/G/D/K/M/N/I,NTSC M, SECAM
Мрежен интерфејс Управување 1 x 100 Base-T етернет (RJ 45)
Податоци 4 x 1000 Base-T Ethernet (RJ 45)
Други Излез на резолуција на слика 480i/576i
ОСД Лого: JPG, BMP, PNG
Наслов: поддршка на повеќе јазици, прилагодена насока на скролување и брзина
Прилагодување на излезната јачина на звук 0 – 100%
Општо Демисија 483мм×330мм×88мм (ШxДxВ)
Температура 0~45℃ (работа), -20~80℃ (складирање)
Напојување AC100V ± 10%, 50/60Hzили AC 220V ± 10%, 50/60Hz